Insekticid k ochraně bramboru proti mandelince bramborové a různých druhů zeleniny a jahodníku proti škůdcům.
• Nová účinná látka s unikátním způsobem účinku a translaminárním působením
• Hubení širokého spektra savých a žravých škůdců včetně molic a třásněnek
• Rychlý nástup účinku a zastavení škodlivého působení hmyzích škůdců
• Redukce stresu z napadení, podpora vitality a využití výnosového potenciálu rostlin
• Vysoká úroveň tolerance k užitečnému hmyzu, použití v systémech integrované produkce
Účinná látka:
cyantraniliprole 100 g/l (= Cyazypyr)
Formulace
olejová disperze (OD)
Balení
1 l
Působení přípravku
Benevia obsahuje novou účinnou látku cyantraniliprole ze skupiny diamidů s kontaktním a požerovým působením. Tato účinná látka u hmyzích škůdců způsobuje svalovou disfunkci vedoucí k bezprostřednímu zastavení příjmu potravy, snížené mobilitě a následnému úhynu. Ošetřené rostliny jsou tak již krátce po aplikaci chráněny před poškozením způsobeným žírem či sáním škůdců. Přípravek působí ovicidně, ovilarvicidně a hubí všechna larvální stadia a dospělce v závislosti na druhu škůdce. Translaminární systém působení umožňuje účinnou ochranu odvrácené listové plochy, která postřikem nebyla přímo zasažena. Vysoká účinnost přípravku vede k eliminaci stresu z napadení, podpoře celkové vitality a přispívá k maximálnímu využití potenciálu pěstovaných plodin. Přípravek je vysoce vhodný pro aktivní použití v rámci antirezistentních programů, protože účinná látka cyantraniliprole nevykazuje křížovou rezistenci s jinými skupinami účinných látek. Benevia má vynikající toxikologický a ekotoxikologický profil s minimálním dopadem na užitečný hmyz, a proto je ideální pro použití v systémech integrované produkce. Přípravek má vysokou odolnost dešťovým srážkám po aplikaci a spolehlivou účinnost i za vyšších teplot.
Benevia hubí mšice, molice, třásněnky, housenky motýlů, zástupce brouků a dvoukřídlých včetně minujících škůdců.
Doporučení pro aplikaci
Brambor
Aplikace proti mandelince bramborové se provádí v době kladení vajíček nebo při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–600 l/ha.
Cibule, cibule šalotka, česnek
Aplikace proti třásněnce západní se provádí v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Proti květilce cibulové na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Doporučená dávka vody: 200–800 l/ha.
Mrkev, petržel kořenová, pastinák, celer, ředkev, tuřín
Aplikace proti pochmurnatce mrkvové se provádí na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Proti housenkám motýlů v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Proti třásněnce zahradní v celeru se přípravek aplikuje v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha.
Květák, brokolice, zelí hlávkové, kapusta růžičková
Aplikace proti květilce zelné se provádí na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Proti molici vlaštovičníkové v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Vzhledem k vyvinuté voskové vrstvě na povrchu listů košťálové zeleniny je při hubení molice doporučeno použití vhodného olejového smáčedla. Proti housenkám motýlů (bělásek zelný, můra zelná, zápředníček polní, atp.) v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–800 l/ha.
Kedluben
Aplikace proti housenkám motýlů (bělásci, můra zelná a další) jakož i molici vlaštovičníkové se provádí v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Při hubení molice je doporučeno použití vhodného olejového smáčedla. Doporučená dávka vody: 300–800 l/ha.
Ředkvička
Aplikace proti květilce zelné se provádí na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha.
Ředkvička, ředkev, tuřín
Aplikace proti květilce zelné se provádí v raných stadiích vývoje škůdce, nejlépe na začátku letu dospělců (na základě signalizace). Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha.
Čekanka salátová
Aplikace proti vrtalce se provádí na začátku náletu dospělců. Přípravek hubí dospělce, tím brání kladení vajíček a významně tak redukuje počet larev.
Jahodník
Aplikace proti květopasu jahodníkovému se provádí na začátku objevení dospělců, tj. ještě před kladením vajíček do poupat. Proti octomilce japonské obvykle v době zrání plodů na začátku náletu dospělců. Přípravek hubí dospělce, tím brání kladení vajíček a významně tak redukuje počet larev. Proti blýskavce červivcové v době kladení vajíček až při výskytu prvních larev. Doporučená dávka vody: 300–1 000 l/ha.
Ve všech indikacích je přípravek určen pro použití na poli. Ve všech plodinách je povolena maximálně jedna aplikace.
Registrace v České republice
|